ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 16:50

Manisa İl Özel İdaresi işçilerinin alacakları ödenmeye başlıyor


Manisa İl Özel İdaresi’nde daha önce mevsimlik işçi olarak çalışan ve kadroya alındıktan sonra geriye dönük ödemelerini alamayan yaklaşık 390 kişi, sürdürdüklerini mücadelenin karşılığını aldı. İşçilerin alacağı olan toplam 7,5 milyon liranın, önümüzdeki haftadan itibaren ödenmeye başlanacağı bildirildi.

İl Özel İdaresi binasında işçilerle biraraya gelen ve konunun çözümünde büyük pay sahibi olan Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti iktidarı ve yöneticileri olarak öncelikle insani değerlerinin korunmasını, emeğe saygının ön planda olduğu bir anlayışı benimsediklerini söyledi. Tanrıverdi, “Önceden 1 Mayıs günü meydanlara çıkar, ‘Önce insan, sonra emek’ diye sloganlar atardık. Siyasi hayatımızda da bu hep böyle oldu. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da işçi kesiminden gelmesi ve konuya vâkıf olması, çözümde önemli rol oynadı. Bizler de sorumluluk ve yükümlülüklerimiz gereği konunun ayrıntılarını inceledik ve çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Hem işçilerimizin verimi artacak, daha iyi çalışacaklar hem bizler görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız. Ayrıca taşeron işçilerimiz konusunda da Başbakanımız'ın bilgisi dahilinde çalışmalar yapılmaktadır. Onların mağduriyetleri de en kısa zamanda çözülecektir.” dedi.

Çalışmalarıyla özel idareler arasında ilk üçte olduklarını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ise bu başarının ardında her şeyden önce başarılı personel olduğunu söyledi. Solmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından büyükşehir olacak Manisa’nın daha fazla hizmete kavuşacağını, bu hizmetin ulaşmasında İl Özel İdaresi işçilerinin büyük payı olduğunu ifade etti. Solmaz, kapanacak özel idarelerin artık büyükşehir çatısı altında yer alacağını, işçilerinin gönlü kırık kalmaması için geriye dönük ödemeleri konusunda çalışma yaptıklarını ve müjdeli haberi verdiklerini kaydetti.

Tanrıverdi’nin işçilerle buluşmasında Milletvekili Muzaffer Yurttaş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin de hazır bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER