ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:50

Manavgat'ta şiddetli yağış


Manavgat'ta 3 gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar nedeniyle Manavgat Irmağı'nın taşması sonucu bazı ev ve iş yerlerini su bastı.
İlçede 3 gündür süren yağışlar nedeniyle Manavgat Irmağı, akan su miktarının saniyede 450-500 metreküpe kadar yükselmesi sonrası taştı. Taşma sonrası ırmak çevresinde bulunan bazı iş yerlerinde su baskınları oluştu. Bazı iş yeri sahiplerinin de su baskını ihtimaline karşı iş yerlerini boşalttığı gözlendi.
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 günde metrekareye 200 kilogram yağış düştüğünü söyledi.
Manavgat Irmağı'nın su akışının saniyede 500 metreküpe kadar ulaştığını anlatan Bulgurlu, "Oymapınar Barajı'na saniyede 400 metreküp su girişi var. Bunun 220 metreküpü ırmağa bırakılıyor. Naras Çayı'ndan gelen su ile ırmaktan saniyede ortalama akan su 500 metreküpe ulaşıyor" dedi.
- Yağış nedeniyle köprü zarar gördü
Irmak çevresindeki iş yerlerine su baskınlarına karşın daha önceden uyardıklarını hatırlatan Bulgurlu, yağışların bir süre daha devam edeceğini ve vatandaşların tedbir alması gerektiğini kaydetti. Yağış nedeniyle Dolbazlar köyündeki köprünün zarar gördüğünü ve ekiplerin köprüde onarım çalışması yaptığını ifade eden Bulgurlu, bu çalışma nedeniyle köye ulaşımın başka bir yoldan sağlandığını sözlerine ekledi.
Yağış nedeniyle Side beldesindeki bazı otel ve evlerin bahçelerini de su bastığı belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER