ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 15:59

Manavgat'ta ırmak ve barajlarda seviyesi düştü


Kış aylarında beklenen yağışların gerçekleşmemesi sonucu Manavgat Irmağı ile ilçedeki barajlarda su seviyesi düştü.
Geçen yıllarda zaman zaman taşma meydana gelen Manavgat Irmağı bu yıl, ülke genelinde yaşanan kuraklıktan nasibini aldı. Manavgat Irmağı ile Oymapınar ve Manavgat barajlarında beklenen yağışların yaşanmaması sonucu su seviyesinde azalma oldu.
Yetkililer, 2013 yılının Ocak ayında Oymapınar Barajı'na saniyede 240 metreküp su geldiğini, bu yıl ise bu miktarın 34 metreküpe kadar düştüğünü bildirdi.
Manavgat Şelale Tesisleri'nde gazetecilere açıklama yapan Manavgat Belediyesi AB İçme Suyu Temin ve Atıksu Proje Koordinatörü Ali Yılmaz, bu yıl su seviyesinin önemli ölçüde düştüğünü belirtti.
Geçtiğimiz yıllara göre yağışların azaldığını dile getiren Yılmaz, "Bu aylarda yağışlardan dolayı şelale taşar, esnaflar iş yerlerini boşaltırdı. Bu yıl ise su seviyesi, yaz aylarındaki seviyeden bile düşük" dedi.
İçme suyu konusunda bir sorun bulunmadığını ama barajlardaki su seviyesinin düşük olmasının endişe verici olduğunu vurgulayan Yılmaz, en kısa zamanda barajların yağışlarla dolması temennisinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER