ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:29

Manavgat'ta Alman turist hareketliliği başladı

Manavgatta Alman turist hareketliliği başladı


Antalya'nın Manavgat ilçesinde semt pazarlarında Alman kış turizmi hareketliliği başladı. Şubat ayının ilk haftasında Alman turist canlılığı semt pazarlarında tezgah açan pazarcı esnafını sevindirdi. Esnaf, pazar hareketliliğinin mart ayında Hollanda ve Belçika ile nisan ayında da Paskalya Bayramı tatiliyle daha da artacağına inanıyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, bölgeye gelen 5 milyon turistin yüzde 55'ni Almanların oluşturduğunu söyledi. Almanya erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu belirten Özden, şubat ve mart ayında hareketliliğin dahada artacağına inandıklarını söyledi.

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Alman turist hareketililiğinin yavaş yavaş başladığını, bir ay içinde canlılığın daha fazla olacağını tahmin ettiğini kaydetti.

Esnaf Mehmet Ali Bilir, şubat ayının ilk haftasındaki Alman turistler canlılığının 2013 turizm sezonu için umut verici olduğunu söyledi. Alman turist canlılığının alışverişe yansıdığını belirten Bilir, tatile gelen turistlerin ailecek gelmesinin pazar canlılığı oluşturduğunu kaydetti.

Esnaf, Ali Acır'da şubat ayının ilk haftasındaki Alman turist canlılığının esnafı şaşırttığını söyledi. Bu sene tatile gelen Almanların alışveriş yaptığını belirten Acır, aktif sezonda da baskın turistlerin Almanlar olması halinde esnafın yüzünün güleceğini kaydetti.

Alman turist Marx Winsenlon, Türkiye'ye ilk defa ailecek tatile geldiklerini pazardan 220 Euroluk alışveriş yaptıklarını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER