ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:42

Manavgat'ın ilk alternatif turizm oteli Kasr-ı Side hizmete girdi

Manavgatın ilk alternatif turizm oteli Kasr-ı Side hizmete girdi


Turizm şehri Manavgat'ın ilk alternatif oteli Side'de hizmete açıldı. Side'de bu yıl hizmete giren Kasr-ı Side Otel'in doluluk oranının yüzde 40 seviyesinde olduğu 20 gün içinde bu oranın yüzde 100 ulaşması bekleniyor.

Kasr-ı Side Otel'in Sahibi Cemal Demirtaş, inanç ve kültür turizmine hizmet verecek olan konaklama tesislerinde sezon kavramını kaldırdıklarını yılın 365 günü açık olacağını söyledi. Konaklama tesislerinin 92 oda, 235 yatak kapasitesine sahip olduğunu belirten Demirtaş, otellerinde erkek ve kadın havuzlarının ayrı olduğunu söyledi.
Otellerinde alkollü içecek servisinin yapılmadığını, müşterilerine sundukları yiyeceklerinin hepsinde 'helal gıda' sertifikasının olduğunu anlatan Demirtaş, konaklama tesislerindeki müşteri ağırlığını yerli turistler, gurbetçiler ile İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, Lüksemburg, Avusturya, Rusya, Ukrayna ve Polonya'da yaşayan Müslümanların oluşturduğunu kaydetti.

Avrupa'da yaşayan Müslümanların yanı sıra Bosna-Hersek, Makedonya, Üsküp, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Arnavut Müslümanları'nı ağırlamaya talip olduklarını belirten Demirtaş, "Manavgat'ın ilk alternatif turizm otelini Side'de hizmete açtık. Otelimiz açılır açılmaz doluluk oranı yüzde 40 seviyesine ulaştı. 20 gün sonra bu rakamın yüzde 100'e ulaşmasını bekliyoruz. Konaklama tesisimiz haftanın belirli günlerinde ilahi, Türk tasavvuf musikisi ve sema gösterisi yapmakta. Otelimize gelen konuklarımıza kültür ve inanç turizmi kapsamında bölgemizdeki tarihi, kültürel ve inanç değerleri hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Otelimizde müşterilerimize servis ettiğimiz bütün gıda ürünleri helal gıda sertifikalıdır. Otelimizde kesinlikle alkollü içecek servisi yoktur. Otelimiz yılın 365 günü açık kalacak. " diye konuştu.

Demirtaş, konaklama tesislerinin resmi açılışını önümüzdeki günlerde geniş bir katılımla açılacağını bildirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER