ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 21:43

Manavgat Türkbeleni'nde yangın soğutma çalışmaları başladı

Manavgat Türkbeleninde yangın soğutma çalışmaları başladı


Antalya'nın Manavgat ilçesi Türkbeleni mevkiinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangına 4 yangın helikopteri, bir keşif uçağı, 15 arazöz, çok sayıda belediye yangın söndürme aracı, 10 teknik ekip ve 100 orman işçisi müdahale etti.

    Helikopterlerin, Manavgat Irmağı'ndan hızlı bir şekilde su alarak yangın alanına bırakması yangının poyrazlı havada geniş bir alanan yayılmasının önüne geçildi. Yangın alanının Manavgat'a yakın olması bir anda yangının etkisi ile gökyüzü siyaha büründü. Yangının genişlemesi ihtimaline karşı ormanlık alanın yakın bölgesindeki evler boşaltıldı.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, öğle saatlerinde çıkan orman yangının kontrol altına alındığını söyledi. Yangının etkili olduğunu Türkbeleni'nde İlçe Orman İşletme Müdürlüğü görevlilerinin soğutma çalışmalarına başladığını belirten Bulgurlu, yangının neden çıktığı ile ilgili yetkililerin çalışma yaptığını kaydetti. Yangınla ilgili her hangi kasıtın olup olmadığını bilinmediğini belirten Bulgurlu, "Yangın geniş bir alana yayılmadan söndürüldü. Herhangi bir can kaybı yok. Yangının ne kadar bir alanda etkili olduğunu ile ilgili orman görevlileri çalışma yapıyor. Yangın yerleşim alanına ulaşmadan durduruldu. Her hangi bir ev yanmadı." diye konuştu.

    ORMANLIK ALANDA BİR ORMAN ÇALIŞANININ ARACI YANDI

    Manavgat Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hülya Güney, yangın alanında soğutma çalışmasına başladıklarını söyledi. Yangına 4 helikopter, keşif uçağı, 15 arazöz, çok sayıda belediyelerden gelen yangın söndürme araçları, 10 teknik ekip 100 orman işçisi ile müdahale ettiklerini kaydetti.

Güney, yangın alanında bir orman çalışanının kendi şahsi aracının da yandığını söyledi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER