ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:53

Manavgat Şelalesi'ne engelliler için özel yol yapılıyor

Manavgat Şelalesine engelliler için özel yol yapılıyor


Her yıl 1 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi’ni, engellilerin rahat gezebilmesi için özel yol yapılıyor.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, engelli öğrencileri belediye sınırları içinde olan Manavgat Şelalesi'nde ağırladı. Manavgat Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran ile birlikte engelli öğrencilere çağlayan hakkında bilgi veren Ersoy, şelaleyi yıllık 1 milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini söyledi.

Şelalenin geniş çaplı ziyaret açılması için proje hazırladıklarını belirten Ersoy, projenin uygulamaya geçilmesinin Büyükşehir Yasası ile birlikte 2014 yılında Manavgat Belediyesi'ni kazanan başkanının uygulamaya koyacağını kaydetti. Antalya'ya gelen turistlerin çoğu zaman hatıra fotoğrafı çektirmek için Manavgat Şelalesi'ne geldiğini anlatan Ersoy, "Yerli ve yabancı engelli turistlerin şelaleyi yakından görmesi için engelli yolu yaptırıyoruz. Herkes çağlayanı görme ayrıcalığına sahip. Bizde engelli yolu yaparak engellilerin önündeki engeli kaldırmak istiyoruz. Yerli ve yabancı konuklarımızın çağlayana yaklaşarak Türkiye'de Manavgat hatıralarını ölümsüzleştirmede engel olsun istemiyoruz." diye konuştu.

Çağlayan'da turizm sezonunun başladığını bildiren Ersoy, bu sene 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER