ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 12:48

Manav SMS'le satış yapıp spariş alıyor

Manav SMSle satış yapıp spariş alıyor


 Batman'da organik ürün satan bir işyeri her gelen yeni ürünü müşterilerine SMS'le bildirdikten sonra SMS'le gelen cevaba göre siparişleri yerine ulaştırıyor. SMS'li pazarlama yöntemiyle satışlarını artıran işyeri sahibi, günümüzde teknolojinin nimetlerinden faydalanmanın önemli olduğuna dikkati çekti.

Meydan Mahallesi 15 Cadde'de bulunan Gökdeniz Manavı'nın sahibi Veysi Gökdeniz, yeni ürününü müşterilerinin cep telefonuna 'Sayın müşterimiz .........ürünümüz gelmiştir. Talepte bulunmanız halinde 'evet' yazıp istediğiniz miktarı belirterek bu sms'i cevaplayınız' şeklinde SMS gönderiyor. Müşteriden gelen cevaba göre de talep edilen ürünü yerine ulaştırıyor.

Ağırlıklı olarak organik ürün sattığı için özel müşterileri bulunduğunu ifade eden Veysi Gökdeniz, "Daha önce yeni bir ürün geldiğinde, gelen ürünü kağıda yazarak cama veya duvara asarak müşterileri bilgilendiriyorduk. Ancak dükkanın geçmeyen müşterilerin bunu görme şansı yoktu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile artık müşterilere aynı anda ulaşmak daha kolay oldu. Gün içerisinde yeni gelen ürünlerimizin tümü hakkında müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Müşterilerimiz bu hizmetimizden oldukça memnun oluyor." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER