ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 11:33

Mamak’ta mahalle iftarları sürüyor


Ankara Mamak Belediyesi’nin 'Mahallede İftar Var' etkinliği General Zeki Doğan, Kutlu ve Mutlu mahallelerinin sakinlerini bir araya getirdi.

        Kutlu Mahallesi Pazaryeri Sokağı'nda gerçekleştirilen iftar etkinliğine yaklaşık üç bin kişi katıldı. Belediye Başkanı Mesut Akgül de mahalle sakinleri ile birlikte iftar yaptı.

        Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Akgül, halkın istek ve önerilerini dinledi. İftar sonrası Ramazan eğlenceleri düzenlendi. Hacivat-Karagöz, kukla gösterileri çocukların ilgisini çekerken, yapılan yarışmalarla yalnız çocuklar değil aileleri de eğlendi. Mahalle iftarında orucunu açan Akgül’ün ikinci adresi Doğu İlleri Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarı oldu. Ramazan'ın bereketini ve hoş havasını paylaşmak adına mahalle iftarlarını üç yıldır düzenlediklerini belirten Akgül, Ramazan kardeşliğinin Mamak’ta yaşandığını kaydetti. Akgül Ramazan ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

        GÜMÜŞHANELİLER GECESİ

        Mamaklılar iftar sonrası Gümüşhaneli Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği etkinlikte eğlendi. Gecede Âşıklar Ali Oltulu, Muhsin Vural ve Harun Çepel’in atışması meydanı dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle gördü. Ardından sahneyi ozanlar Sebahattin Şenel ve Ali Tuncel aldı. Gece davul zurna gösterisiyle son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER