ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:13

Mamak’ta bebeklere doğum hediyesi

Mamakta bebeklere doğum hediyesi


Türkiye’de ilk kez toplu sözleşmeye çocuk yardımını yansıtan Ankara’nın Mamak Belediyesi’nin diğer bir hizmeti olan ‘Hoş Geldin Bebek’ kampanyası devam ediyor.
Belediye ekipleri, doğum yapan ve çocuk sahibi olan aileleri ziyaret ederek, 'Hoş geldin bebek hediye paketleri' veriyor.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, içerisinde 10 parça zıbın takımı, bebek taşıma çantası, bebek malzeme taşıma çantası, biberon ve damaklı emzik bulunan paketlerle ailelerin maddi yükünü de hafifletmeyi amaçladıklarını söyledi.
Akgül, “Biz ailemize her yönden sahip çıkıyoruz. Günde 15 doğumun ve 7 ölümün gerçekleştiği Mamak’ta yeni doğum yapan ailelerde ziyaret edilerek sevinçleri paylaşılıyoruz. Bu büyük aileye yeni katılan her çocuk bizim çocuğumuz ve onlar için hazırladığımız Hoş Geldin Bebek paketlerini ailelerine teslim ediyoruz. Ayrıca ölümün gerçekleştiği aileler de ziyaret edilerek kederleri paylaşılıyor.” dedi

HER BEBEĞE DOĞUM KARTI

Uygulama kapsamında hazırlanan paketler doğum yapan her aileye gönderiliyor. Ayrıca doğum anısına kız ve erkek bebekler için ayrı ayrı hazırlanan pembe ve mavi renkli kartlar da ailelere gönderiliyor. Bebeğin adı, soyadı, doğum tarihi gibi bilgilerin yer aldığı kartlar hem aileler hem de bebekler için özel bir hatıra niteliğinde.

TOPLU SÖZLEŞME İLE ÇOCUK YARDIMI

Türkiye’de ilk kez toplu sözleşmeye çocuk yardımı hakkında da bilgi veren Akgül, “Hizmet-iş Sendikası’yla yaptığımız toplu sözleşme ile Türkiye’de ilk defa çocuk yardımını toplu iş sözleşmesine yansıttık. 267 işçiyi kapsayan sözleşmede işçiler bir çocuk için 120 lira, iki çocuk için 200 lira, üç çocuk için 500 lira ve dört çocuk için bin lira çocuk yardımı alacak.” diye konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER