ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 12:22

Mamak'ta 4.5 yılda 35 bin vatandaşa evde bakıldı

Mamakta 4.5 yılda 35 bin vatandaşa evde bakıldı


Ankara Mamak Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri bakıma muhtaç, kimsesiz ve engelli vatandaşların ayağına sağlık hizmetini götürmeye devam ediyor. 4.5 yıllık süre içerisinde 35 bin Mamaklının derdine deva olan ekipler, 2013 Ocak ayından itibaren ise 5 binden fazla vatandaşa evde bakım hizmeti ulaştırdı.
    
    Sosyal belediyecilik anlayışı gereği kimsesiz vatandaşları asla yalnız bırakmadıklarını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak’ta kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyoruz. Mamak’ta 4.5 yılda 35 bin kişi, ocak ayından itibaren ise 5 binden fazla vatandaşımıza sağlık hizmeti ulaştırdık.” dedi.

    Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Mamak Belediyesi Sağlık İşlerine doğrudan müracaat ederek ya da Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunabiliyor. Sağlık hizmeti isteğini doğrudan ve hızlı bir şekilde işleme alan ekipler, vatandaşın evine giderek hasta takibini başlatıyor. Sağlık ekipleri birçok hastalığa erken teşhis koyarak, hastalığın daha ilerlemeden en doğru şekilde tedavi edilmesini de sağlıyor.

    HASTALARA DÜZENLİ TAKİP

    Hasta takibini dijital el terminalleriyle gerçekleştiren sağlık ekipleri oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacını zaman kaybetmeksizin karşılıyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; muayene, kan alımı, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı, dikiş alımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak, hasta karyolası ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER