ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 09:48

Mamaklı halterciler Milli Takım'da

Mamaklı halterciler Milli Takımda


Ankara’nın Mamak Belediyesi Spor Kulübü Halter Takımı 17–19 Haziran tarihleri arasında Karabük’te düzenlenen Minikler Ferdi Türkiye Şampiyonası’ndan başarıyla döndü.

    Mücadeleye katılan 80 sporcu müsabakaya 4 sporcusuyla katılan takım sporcularından + 69 kg'da Onur Akkoç Türkiye şampiyonu oldu. Akkoç’un bir sonraki mücadelesi önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası olacak.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, sporcularını kutlayarak, “Başta halter takımımızın antrenörü İsa Altınyurt olmak üzere yıldız sporcularımızı bu başarılarından dolayı kutluyorum. Bu çocuklarımız ileride dünya ve olimpiyat şampiyonları olacak.” dedi.

2 SPORCU DA MİLLİ TAKIMDA

    Takımın başarılı iki ayrı sporcusu da iki ayrı Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazandı. Takım sporcularından 50 kg’da Berkant Yiğit 22 Haziran’da Karabük’te başlayacak olan U15 Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazanırken yine 77 kg’da Hasan Hüseyin Akyol da Karabük’te aynı tarihte başlayacak Yıldızlar Milli Takım kampında milli takım kadrosuna girdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER