ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:10

Mamak Belediyesi, meslek sahibi yapıyor

Mamak Belediyesi, meslek sahibi yapıyor


Ankara Mamak Belediyesi’nin son olarak hizmete açtığı Yeşilbayır Aile Merkezi ve Bilgi Evi’nden 877 kadın ile 600 çocuk eğitim hizmeti alıyor. Merkezde verilen kurslar arasında,cilt bakımı, makine ve el nakışı, iğne oyası, şiş dantel, tel kırma, ahşap boyama, perspektif, takı tasarımı, ingilizce, diksiyon, bilgisayar okuryazarlığı, bilgisayar office, alüminyum kabartma, okuma yazma, aile eğitimi bulunuyor.

Talepler üzerine Yeşilbayır Aile Merkezi’nde halk oyunları, etkili iletişim halkla ilişkiler ve giyim dikiş kursları da önümüzdeki dönemlerde hizmet vermeye başlayacak.
Aile merkezlerine gün içerisinde gelen kadınlar yalnızca kurslara değil diğer aktivitelere de katılabiliyor. Aile merkezi bünyesinde bulunan spor salonunda Mamaklı kadınlar; step, aerobik, aletli jimnastik ve plates yapabiliyor.

ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Yeşilbayır Bilgi Evi’nden yaklaşık 600 öğrenci faydalanıyor. Uzman bir kadroyla hizmet veren Yeşilbayır Bilgi Evi’nde Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, ingilizce, sosyal bilgiler, bilgisayar ve rehberlik dersleri veriliyor. Öğrencilere dersleriyle alakalı her türlü materyalinde verildiği Yeşilbayır Bilgi Evi’nde her ay düzenli olarak ücretsiz deneme sınavları da yapılıyor. Yeşilbayır Bilgi Evi öğretmenleri bilgi evinden faydalanan her öğrencinin velisiyle birebir görüşmeler yapıyor. Ayrıca bugüne kadar yaklaşık 200 öğrencinin ailesi de evinde ziyaret edilerek öğrencinin durumu hakkında aileye doğrudan bilgi verildi. 5,6,7 ve 8 sınıflara yönelik hazırlanan ödev takip çizelgeleriyle öğrencilerin ödevleri takip ediliyor. Öğrencilere günlük, haftalık ve aylık verilen hedeflerle başarı çıtası sürekli yükseltiliyor. Ders harici faaliyetlerle öğrencilerin sürekli motivasyonlarını da yükselten bilgi evi öğrencilerini zaman zaman sinema ve tiyatroya da götürüyor.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER