ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2014 Perşembe 14:39

Mama hırsızları kameralara yakalandı

Mama hırsızları kameralara yakalandı

Yalova’da kimliği belirsiz şahısların, dükkan önüne koyulan kedi mamalarını çalmaları güvenlik kameralarına yansıdı.


Yalova’da kimliği belirsiz şahısların, özel bir veteriner kliniğinin sokak hayvanları için dükkan önüne koyduğu kedi mamalarını çalmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre Yalova Veteriner Kliniği yetkilileri, her gece iş yerini kapatmadan önce sokak hayvanlarının beslenebilmesi amacıyla dükkan önüne kedi maması bırakıyor. Gece geç saatlerde dükkanın önüne gelen kimliği belirsiz şahıslar etrafta kimsenin olmamasından yararlanarak, yanlarında getirdikleri poşete kedi mamalarını doldurdu. Sabah saatlerinde iş yerine gelen şirket yetkilileri, etrafın dağınık olduğunu görünce güvenlik kameralarını inceledi. Kameralarda kimlikleri tespit edilemeyen şahısları, sokak hayvanları için bırakılan mamaları çaldığı görüldü.

Değeri 2-3 lira

Hırsızların değeri 2-3 lira olan bu mamaları çalmalarından bıktıklarını dile getiren Yalova Veteriner Kliniği sahibi Berna Özer, "Yalova’da bir veteriner kliniğiyiz. Hayvanlara yardımcı oluyoruz. Geceleri de sokak hayvanları için dükkanımızın önüne mama bırakıyoruz. Ama her gece farklı farklı insanlar gelip bu mamaları çalıyorlar. Bunu yapan en az 5-6 kişi var. Belki çaldıkları mamaları başka hayvanlara yediriyorlar ama bu sefer buradaki sokak hayvanları aç kalıyor. Biz parasında değiliz ama birçok hayvan aç kalıyor" diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER