ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 13:11

Maliye Bakanı Şimşek Muş'ta


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "BDP'li belediyeler söylemler üzerinden hareket ediyor, biz ise hizmet üretiyoruz" dedi.
Muş Valiliğini ziyaret ettikten sonra AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Bakan Şimşek, burada yaptığı konuşmada, çözüm sürecinin bölge için önemine değindi.

Bakan Şimşek, çözüm sürecinin mimarının Başbakan Recep Tayip Erdoğan olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:
"Muş'ta, Bitlis'te, Batman'da, Van'da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki diğer illerde yaşayan kardeşlerimizin ortaya çok güçlü bir irade koymaları gerekiyor. Türkiye terörle mücadeleye çok kaynak aktardı. Son 30 yıl içerisinde terörle mücadeleye yaklaşık 350 milyar dolar harcamışız. Biz artık bu parayı milletimize hizmet noktasında harcamak istiyoruz. Dolayısı ile çözüm süreci demek, kaynakların milletimiz için harcanması demektir."

Bölgede hizmet noktasında bazı sıkıntılar yaşandığına dikkati çeken Şimşek, "Bakınız Batman'da ve bazı illerimizde belediyeler Barış ve Demokrasi Partisi'nde. Bu belediyelerimizde hizmet noktasında maalesef iyi bir performans yok. BDP'li belediyeler söylemler üzerinden hareket ediyor, biz ise hizmet üretiyoruz" ifadelerini kullandı.
Kürtçe, birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı da veren Şimşek, şunları kaydetti:

"30 Mart yerel seçimleri bizim için çok önemlidir. Bizim kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımıza bunun önemini anlatmamız gerekiyor. Bakınız ben 2002 yılından önce Muş'a gelip bu konuşmayı bu şekilde yapsaydım muhtemelen beni hapse atarlardı. Bugün eğer ben bunları söyleyebiliyorsam bu AK Parti hükümeti sayesindedir."
Açılışa AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Muş Belediye Başkan Vekili Muhterem Bozkurt ile Muş Belediye Başkan adayı Feyat Asya ve çok sayıda partili katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER