ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 21:53

Maliye Bakanı Şimşek İskenderun'da konuştu

Maliye Bakanı Şimşek İskenderunda konuştu


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bazı temaslarda bulunmak üzere İskenderun'a geldi.

İskenderun'da yoğun bir gezi programına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek akşam saatlerinde Anıl Life Otel'de Memur-Sen üyeleri ile bir araya geldi. Burada Memur-Sen İskenderun temsilcisi Mehmet Altay tarafından karşılanan Bakan Şimşek, memurların sorunlarını dinledi. Şimşek, İskenderun'un önemli bir enerji şehri olduğunu söyledi. Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye'de enerjide ve eğitimde sorun olduğunu ancak bu sorunların çözümü için önemli hamleler yapıldığını dile getirdi.

Ardından İskenderun Genç İşadamları Derneği (İSGİAD) üyesi iş adamları ile Yelken Kulübü'nde akşam yemeğinde bir araya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, burada Türkiye’nin bölgesinde güçlü bir ülke haline geldiğini ifade etti.

İskenderun’un limanı, demir çelik sanayisi ile potansiyel bir şehir olduğuna vurgu yapan Şimşek, özelleşme sonrası İskenderun Limanı'na yapılan yatırımların isabetli olduğuna dikkat çekti. İskenderunlu demir-çelik firmalarına da hayran kaldığını belirten Maliye Bakanı, “Hurda demirleri alıp ısıyı da kullanarak demiri adeta işleyerek yeni pazar oluşturan iş adamlarımızı da kutlamak istiyorum.” dedi. Türkiye’de rekabetin çok önemli olduğunu ancak kayıt dışı ekonominin de önüne geçilmesi gerektiğini belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Rekabet reformu ve yatırımlar çok önemli. Bizler, hükümet olarak altyapıya çok büyük yatırım yaptık. Enerjide hala dışa bağımlıyız ancak yenilenebilir enerjiye de çok önem veriyoruz. Bugün Türkiye’nin temeli sağlamlaştı.” şeklinde konuştu. Ülkenin uzlaşı kültürü ve istikrara ihtiyacı olduğunu belirten Mehmet Şimşek, “Ülkenin daha iyiye gidebilmesi için siyasi iktidarın zedelenmemesi lazım.” ifadelerini kullandı.

Gecede İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e plaket takdim etti. Bakan Şimşek, İSGİAD’ın düzenlemiş olduğu toplantı sonrası İskenderun’dan ayrıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER