ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:02

Maliye Bakanı Şimşek, Batman'da:


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eğitime yapılan yardımların Türkiye'ye kar olarak döneceğini söyledi.
     Şimşek, Zambak Yayın Grubu'nun ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak amacıyla yaptığı bağış dolayısıyla Sakarya İlköğretim Okulunda düzenlenen törende, vatandaşları Kürtçe selamladı.
     Eğitimi önemsediklerini, bütçenin beşte birini eğitime ayırdıklarını kaydeden Şimşek, sivil toplum kuruluşlarının da yardımlarının değerli olduğunu anlattı.
     Batman'da okul sayısını ikiye, öğretmen sayısını üçe katladıklarını ifade eden Şimşek, "Eğitime yapılan katkı ülkemize kar olarak dönecektir. Kimse Yok mu Derneği, takdir edilmesi ve desteklenmesi gereken çalışmalar yapıyor. Zambak Yayın Grubu'nun da dernek aracıyla yapacağı 700 bin lira destek çok önemli" şeklinde konuştu.
     Kimse Yok mu Derneği Başkan Yardımcısı Metin Çetiner ise 9 yılda 40 şube açtıklarını, 97 ülkeye ulaştıklarını vurgulayarak, "Din, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz. Kendi ellerimizle yardımları götürüyoruz" diye konuştu.
     Zambak Yayın Grubu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ceylan ve Çetiner'in, Şimşek'e bağış çekini vermesinin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER