ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:53

Malatyalı STK'lar atağa geçmek istiyor

Malatyalı STKlar atağa geçmek istiyor


Malatya Kent Konseyi tarafından sivil toplum örgütlerinin kapasitelerinin arttırılması, aralarındaki iletişim bağının güçlendirilmesi, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması amacı "Sivil Toplumu Anlamak" konulu istişare toplantısı ile düzenlendi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, sivil toplum kuruluşlarının kendi alanları ile ilgili çalışmalar yapmalarının başarıyı da getireceğini belirterek, böylece bu ilgili derneklerin kurumsallaşma kültürü kazanacağını kaydetti.

Doğanşehir ve Çevresi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilaver Gül ise hemşehri derneklerinin kentte, bu şehrin ortak değerlerinde ve kültüründe, hoşgörü zemininde buluşması gerektiğini vurguladı.

Alikanlılar Deneği Başkanı Zeynal Kaya da Malatya Belediyesi'nden hemşehri derneklerinin büro açacağı mekanlar talep etti. Kaya, "Malatya’nın güçlenmesi, bizlerin güçlenmesi demektir. Güçlenmememizin önündeki en büyük engelimiz ise yer sıkıntısıdır, Malatya Belediyesi tarafından hemşeri derneklerinin faaliyetlerini yürütebilecekleri ve bir arada olabilecekleri mekâna ihtiyacımız var." dedi.

Yerel yöneticilerimizin ve siyasilerimizin hemşeri dernekleri ile olan diyaloglarını yeterli bulmadıklarını belirten Öz Pütürgeliler Derneği Başkanı Necati Çelebi ise Malatya’nın güçlenmesi için dayanışmanın ve bütünleşmenin amacına uygun hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Erzurumlular Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Kerim Kurtoğlu, hemşeri derneklerinin Malatya’da aktif bir şekilde hizmet üretebilmeleri için birlik benzeri bir oluşum etrafında bir araya gelmelerine vurgu yaparken, Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Başıbüyük ise Malatya Belediyesi’nin imkânları ölçüsünde bu dernekler vasıtası ile hayata geçirilecek projelere destek olması gerektiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER