ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:12

Malatyalı çocuklar, Suriyelileri unutmadı


Malatya'da bir grup çocuk, ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası düzenledi.
    
Çilesiz Mahallesi Neveser 2 Sitesi'nde ikamet eden ailelerin çocukları, sitenin girişine yazı asıp, Suriyelilere ulaştırılmak üzere yardım malzemeleri topladıklarını bildirdi.
   
  Kampanya kısa sürede destek buldu. Site sakinlerinin katılımıyla, 50 kişiyi giydirecek kıyafet, 6 battaniye ve 60 kilogram civarında kuru gıda maddesi toplandı.
    
Çocuklar, yardım malzemelerini Suriyelilere ulaştırılmak üzere Malatya Belediyesi Yardım Toplama Merkezi'ne teslim etti.
    
Kampanyaya öncülük eden Özel Malatya Bilim Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ali Emre Aladağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanyayı başlatırken annesinin ve arkadaşlarının daha önce Arguvan'da başlattıkları bir yardım kampanyasından esinlendiğini belirterek, şunları söyledi:
    
''Annem öğretmen. Arguvan'da 2 yıl önce görev yapmıştı. Burada çalışırken arkadaşları ile 'Atma, Sakla, Bağışla' adlı bir kampanya başlatmışlardı. Kampanya kapsamında topladıkları giysilerle 2 bin fakir insanı giydirmişlerdi. Biz de arkadaşlarımla haberlerde Suriyelileri izlerken üzüldük. Arkadaşlarıma annemin başlattığı kampanyayı anlattım. Bizim de benzer bir kampanya başlatabileceğimizi söyledim. Birlikte bu kampanyayı yapmaya karar verdik. Sitede oturan komşularımızdan kıyafet, battaniye ve kuru gıda topladık. Malatya Belediyesi'ne teslim ettik.''
    
Oturdukları apartmanın kat görevlisi Veysel Karaaslan'ın topladıkları eşyaları sitenin toplantı salonuna depolamalarına izin verdiğini ifade eden Aladağ, ''Veysel Amca'ya teşekkür ediyoruz. Bize yardımcı oldu. Benimle beraber arkadaşlarım Serkan Polat, Kağan Göktaş, Doğukan Eken, Furkan Şimşek, Kayra Topsakal, Mertcan Karabıyık kampanya kapsamında eşya topladı ve belediyeye ulaştırdı. Onlara da teşekkür ediyorum'' dedi.
    
Kampanyayı düzenleyen çocuklar, savaşa karşı olduklarını belirterek, savaşlarda çocukların zarar gördüğünü, onların silahların arasında değil parklarda oynamalarını istediklerini dile getirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER