ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2013 Perşembe 23:11

Malatya'daki trafik kazasısında ölenlerin isimleri belirlendi


Malatya'da öğretmenleri taşıyan servisin tırla çarpıştığı kazada yaşamını yitirenlerin ve yaralıların isimleri belirlendi.
Kazada 6 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı belirtildi.


Gövdeli İlk ve Ortaokulunda görev yapan sosyal bilgiler öğretmeni Çetin Kuşbay (29), sınıf öğretmeni Derya Şahin (29), fen bilgisi öğretmeni Alişan Ergen (26), matematik öğretmeni Erhan Yaşar (24) ve okul öncesi öğretmeni Emine Coşkun (23) ile şoför Bilal Andiç'in yaşamını yitirdiği kazada, aynı okulda görevli sınıf öğretmeni Hamza Uzan, beden eğitimi öğretmeni Eren Güven, Kapıdere İlkokulu sınıf öğretmeni Yunus Hoşhan ile Dr. Özlem Sarıcı Üzmez yaralandı.
Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatya Devlet Hastanesine gelerek yaralıların durumlarıyla ilgili bilgi aldı.
Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazada ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.
Çok elim bir kaza olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:
"Dört yaralımız var. O dört yaralımızın 3'ü öğretmen, biri doktorumuz. Bunların tamamı Gövdeli beldesinde görev yapan arkadaşlarımız. Yalnızca yaralılardan biri Kapıkaya köyünde görevli öğretmenimiz. Bunlar mesai bitimi Malatya'ya dönerken, Akçadağ Doğanşehir yol ayrımına bir kilometre kala tırla çarpışma neticesinde elim kaza meydana geliyor. Bu servis, öğretmenlerin kendi aralarında kendilerinin tuttuğu bir servis. Taşımalı servislerimizden değil. Arkadaşlarımızın kendilerince gidiş gelişleri daha kolay olsun diye aralarında ücretini birlikte ödedikleri bir araç."
Bir basın mensubunun yolda buzlanma olduğu ve tuzlanma yapılmadığına ilişkin iddialar olduğunu belirtmesi üzerine Şahin, "Bütün bu şeyler inceleniyor. Yoldaki kusur nedir, ne kadardır? Ne kadarı sürücü hatalarından kaynaklanmıştır? Onu cumhuriyet savcılığımız detaylı inceliyor" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER