ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 14:10

Malatya’da TOKİ konutları için su deposu yapılıyor


Malatya Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde toplu konut bölgesine 3 bin metreküplük su deposu inşa ediliyor.

    Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı açıklamada, Malatya’nın sağlıklı bir alt yapıya kavuşması amacıyla yoğun çaba harcadıklarını belirtti. Son 4.5 yıl içerisinde 134 kilometre içmesuyu, 107 kilometre kanalizasyon ve 110 kilometre yağmursuyu şebeke hattı inşa edildiğini anlatan Çakır, özellikle içme suyu sağlıklı şekilde tüketilmesi için asbest boruları yeni çelik borularla değiştirdiklerini bildirdi.

    Çakır, belediye olarak TOKİ bölgesi başta olmak üzere, yüksek rakımlı yerleşim alanlarına hizmet verecek 3 bin tonluk su deposu inşa etmeye başladıklarını ifade etti. Beydağı eteklerindeki yüksek rakımlı bölgelerde su sıkıntısının önüne geçmeyi amaçladıklarını dile getiren Çakır, şunları söyledi: “Yüksek rakımlı yerlerde yaşanan içmesuyu sıkıntısının önüne geçilmiş olacak
Öte yandan yeni yapılan 3 bin metreküplük su deposunun yapımı ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde eylül ayı sonuna doğru bitirmeyi planladığımız su deposunu, Kentsel Dönüşüm Bölgelerini de göz önünde bulundurarak bin 300 rakım yüksekliğine yapıyoruz. 3 bin m3’lük su deposunun hizmete girmesiyle birlikte, özellikle yaz aylarında hem yüksek rakımlı bölgelerde yaşanan içmesuyu sıkıntısının önüne geçilmiş olacak, hem de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılacak olan konutlar için şimdiden önlem alınmış olacaktır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER