ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 13:39

Malatya'da tabela renkleri anketle belirlendi


Yerel seçimlerle birlikte fiilen büyükşehir statüsüne yükselecek Malatya’da merkez ilçe olarak belirlenen Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinin tabela renkleri anketle belirlendi. Malatya Belediyesi’nin internet sitesi üzerinde gerçekleştirilen anketin ardından Battalgazi ilçesinde tabelalar ‘sarı-kırmızı’, Yeşilyurt'ta ise ‘yeşil-turuncu’ renklerinde olacak.

Malatya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Ulusal Adres Veri Tabanı mevzuatı gereği şehirdeki mahalle sınırlarını ve cadde ve sokak isimlerini yeniden düzenleyen belediye, vatandaşların yaşadığı şehrin tabela renklerini kendilerinin belirlemesini istiyor. Adres levhalarının yeni rengini belirlemek için vatandaşların görüşünü almak isteyen Malatya Belediyesi, resmi internet sitesi olan www.malatya.bel.tr adresinde bir anket düzenledi. 27 Haziran - 12 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılan ankete vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildiği belirtilirken, birçok farklı renklerin oylamaya sunulduğu ankette, en fazla oylanan renklerin; Battalgazi merkez ilçe için sarı ve kırmızı, Yeşilyurt merkez ilçe için ise yeşil ve turuncu renkleri olduğu kaydedildi.

Cadde ve sokak tabelalarının rengini belirleyen anket sonuçlarına göre, Battalgazi ilçesi sınırları içinde kalan mahallelerde tabela renkleri sarı-kırmızı, Yeşilyurt'taysa yeşil-turuncu olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER