ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:42

Malatya’da İstanbul Pasajı yenileniyor

Malatyada İstanbul Pasajı yenileniyor


Malatya Belediyesi, çoğunlukla kitapçıların yer aldığı İstanbul Pasajı’nda yenileme çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstanbul Pasajı’nın Malatya’nın belli başlı mekanlarından birisi olduğunu söyledi. Pasaj çevresindeki cadde ve sokakların yenilendiğine belirten Çakır, "Kışla–Atatürk Caddesi’ndeki çalışmaları tamamladıktan sonra Beşkonaklar’ın bulunduğu Sinema Caddemizde alt ve üstyapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Sinema Caddemize bağlı bütün sokakların düzenlemeleri de bitirildi. Sadece İstanbul Pasajı ve devamı kalmıştı. Şu anda da buradaki çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan ayı münasebetiyle esnaflarımızın iş yoğunluğunun az olmasını da değerlendirerek burada hem altyapı, hem de üst yapı düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz." dedi.

İstanbul Pasajı’nın üzerini kapatacaklarını belirten Başkan Çakır, "Pasajın üzerine tonoz, polikarbonla kaplama yapacağız. Buranın nostaljik bir çarşı olması için ön cephelerine ahşap kaplama yapmayı planlıyoruz. Projesini hazırladık. Biz öncülük edeceğiz ama bu çalışmayı esnaflarımızın katkısıyla yapacağız. Esnaflarımız bunu arzu ederlerse burası gerçekten yaşayan bir mekana dönüşecek. Kitapçıların, sahafların, çok güzel küçük kafeteryaların olduğu, akşamları oturulabilecek çok nezih bir mekan olacak." diye konuştu.

Esnaflarla sohbet eden Başkan Çakır, İstanbul Pasajı’ndaki çalışmaları Ramazan Bayramı’na kadar yetiştirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER