ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 15:47

Malatya’da Gazi Caddesi yenileniyor

Malatyada Gazi Caddesi yenileniyor


Malatya Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları çerçevesinde Yeşiltepe semti Gazi Caddesi’nin genişliği 7 metreden 20 metreye çıkarılacak.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşiltepe semti Gazi Caddesi’nde yapılan yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, başkan yardımcısı Hasan Atay, Koşu Mahallesi Muhtarı Fahrettin Akça ile bazı daire müdürleri katıldı.
Başkan Ahmet Çakır, burada yaptığı açıklamada, Gazi Caddesi’nde 7 metrelik genişliğin 20 metreye çıkarılacağını söyledi.
Caddenin genişlemesinin semtte yaşayan insanlar için önemli avantajlar getireceğini söyleyen Çakır, “Bu caddemizle ilgili çalışmalarımız uzun zamandan beri sürüyordu. Devlet Demir Yollarına ait alanların kamulaştırmasında aksamalar yaşadık. Geçtiğimiz ay yaptığımız görüşmelerle bu sorunları çözdük. Çalışmaların bitmesiyle Yeşiltepe’ye yeni bir bulvar kazandırmış olacağız. Buradaki mevcut bin 250 metre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki yolu 20 metreye çıkaracağız. Caddemizin alt yapısını daha önceden yeniledik. 2 ay içinde çalışmaları bitirmeyi hedefliyoruz. Yeşiltepe semtimizde 100. Yıl ve 2. Caddede de bazı çalışmalarımız var. O çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte bölgemizde yol açma, genişletme ve düzenleme çalışmalarının büyük bölümünü tamamlamış olacağız” dedi.
Koşu Mahallesi Muhtarı Fahrettin Akça da mevcut haliyle caddede iki aracın aynı anda güçlükle hareket edebildiğini, insanların bu yolun genişletilmesini uzun zamandır beklediğini kaydetti.
Gazi Caddesi'nin genişletilmesi için yaklaşık 30 senedir beklediklerini dile getiren Akça, “Öncelikle çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Malatya yeni bir bulvar kazanıyor. Yeşiltepe yeni bir çehreye kavuşuyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER