ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 21:53

Malatya'da 34 şehit anıldı


Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Güzyurdu köyü yakınlarındaki kayısı bahçesine 2001 yılında CASA tipi uçağın düşmesi sonucu şehit olan 34 asker için anma töreni düzenlendi.

Güzyurdu köyü yakınlarındaki uçağın düştüğü alanda oluşturulan Şehitlik Anıtı’nda gerçekleştirilen anma törenine, yerel yöneticiler, askeri erkan, şehitlerin aileleri ve yakınları katıldı. Tören, mevlit okunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende, şehit askerler adına önceki yıllarda dikilen çamların üzerine aileler tarafından karanfil bırakıldı. Törende, şehit aileleri duygulu anlar yaşadı. Akçadağ Belediyesince şehit yakınlarına törenin ardından yemek ikram edildi.

Olayda şehit düşen Levent Şahin’in babası Necdet Şahin, her yıl burada anma töreni düzenlendiğini belirtti.
Necdet Şahin, çözüm sürecine ilişkin de "Süreçle ilgili nasıl bir yol izlendiği, nasıl bir anlaşma yapıldığını bilmiyoruz. Bunları kamuoyunun bilmesi gerekiyor. Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın kesinlikle cezaevinden çıkartılmaması gerekiyor" dedi.

Diyarbakır'dan havalanan CASA CN 235 tipi uçağın, 16 Mayıs 2001'de Malatya'nın Akçadağ ilçesine bağlı Güzyurdu köyü yakınlarında düşmesi sonucu 34 asker şehit olmuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER