ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 17:16

Malatya Eğitim Bursu Platformu, 3 yılda 2 bin 942 öğrenciye burs dağıttı


Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) ve Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda kurulan Malatya Eğitim Bursu Platformu tarafından 3 yıl içinde toplam 2 bin 942 öğrenciye burs desteği sağlandı. Malatyalı burs veren hayırseverlerle, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerini bir çatı altında toplayan platform 3 milyon 374 bin 700 TL para dağıtıldı.

Malatya Eğitim Bursu Platformu’nun valilik adına uygulayıcısı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yapılan açıklamada, platformun 'Malatyalı burs almayan öğrenci kalmasın' sloganıyla 2010 yılında oluşturulduğu anımsatıldı.

İhtiyaç sahibi her üniversite öğrencisine burs sağlamak amacıyla hayata geçirilen projenin ülke geleceğine yön verecek öğrencilerin onurlu yaşam şartlarında eğitimlerini yapabilmelerini kolaylaştıracak bir uygulama olduğu vurgulanan açıklamada, "Bu proje Malatyalı ihtiyaç duyan her üniversite öğrencisine asgari öğrenim geliri sağlandığı gibi, bütçesi ne olursa olsun isteyen herkes bir eğitim destekçisi hayırsever olma fırsatına kavuşmaktadır. Burs veren hayırseverlerle, burs alan öğrencileri bir çatı altında toplayan proje Türkiye’de bir ilk olan özel yazılımı ile dünyanın her yerinden isteyen bağışçının istediği öğrenciye sadece tek tuşla burs vermesini sağlamaktadır. Bu kapsamda bugüne kadar 2 bin 942 öğrenciye toplam 3 milyon 374 bin 700 TL burs desteği verilmiştir." denildi.

2013-2014 eğitim-öğretim yılı burs başvurularının 1-30 Eylül tarihleri arasında alınacağı anlatılan açıklamada, "Daha önce burs başvurusu yapanların bu tarihler arasında tekrar başvuru yapmaları gerekmektedir. Her sene burs başvuruları için yeni kayıt alınacak ve bu başvurular içerisinden burs almaya hak kazananlar belirlenecektir. Başvuru yapan öğrencilerin istenilen evrakları 15 Ekim’e kadar Malatya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Başvuru için öğrencilerden öğrenci belgesinin aslı, gelir ve mal durumunu gösterir belge, özürlü öğrencilerden özürlü raporu, üniversitede okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri, durumu gösteren diğer belgeler (anne-babası özürlü olanlar için özürlü raporu, şehit yakını olanlar için şehit yakını belgesi, SHÇEK'te kalanlar için kurumda kaldığına dair belge), öğrenci belgesi ile başarı durumunu gösteren transkript belgesi isteniyor. Burs için ayrıntılı bilgi www.malatyaegitimbursu.com
adresinden alınabiliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER