ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:47

Maketlerle Çanakkale'yi anlattı, ödülleri kaptılar

Maketlerle Çanakkaleyi anlattı, ödülleri kaptılar


Tokat’ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yıldırım Koleji'nin düzenlediği ‘Çanakkale Savaşları ve Zaferi Maket Yarışması'nda’ dereceye girenler törenle ödüllerini aldı.

Özel Yıldırım Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine okul müdürleri, öğretmen, öğrenci, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreni programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Çanakkale Zaferi'yle ilgili öğrencilerin hazırladığı şiir, tiyatro oyunları ve çeşitli programlar davetliler tarafından beğeni ile izlendi.
    
    Amaçlarının öğrencilere tarih bilinci ve sevgisini aşılamak olduğunu ifade eden Okul Müdürü Nahit Ören, yapılan maketlerle öğrencilerin hem eğlendiğini hem de öğrendiğini kaydetti. Maket yarışmasını geleneksel hale getirerek her yıl yaptıklarını belirten Müdür Ören, yarışmaya olan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

    Programda emeği geçen bütün öğrenci, öğretmen ve okullara teşekkürlerini ileten Ören, düzenlemiş oldukları yarışmaya her geçen gün ilginin daha da artığını açıkladı. Ören, "Çocuklarımıza milli mücadele ruhunu daha iyi kavratmak, yaparak eğitim öğretim ortamı sunmak amacıyla böyle bir yarışma düzenledik. Geçmişimizi ve tarihimizi araştırmak, tekrardan hatırlamak, bu heyecanı duymak çok güzel bir şey. Yapılan maketlerle, şiir ve tiyatro oyunları ile çocuklarımız tarihimizi daha iyi öğrenmeleri sağlanmıştır. Yarışmaya katılan öğrenciler hem araştırarak öğrendi hem de eğlendi. Ben yarışmada derece alan ve yarışmaya katılan bütün öğrencileri kutluyor, öğrenci ve öğretmenlerin katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    Program sonunda yarışmada dereceye giren bütün öğrenci ve öğretmenlere çeşitli ödüller verildi. Yarışmada okul içi kategorisinde Bilge Can Şahin birinci, Merve Kuralay ikinci, Zehra Aytaç da üçüncü oldu. Okul dışı kategorisinde ise Duygu Özalp birinci, Mehtap Yel ikinci, Arife Akıncı da üçüncü oldu. Birincilere Tablet Bilgisayar, ikincilere Dijital fotoğraf makinesi, üçüncülere de MP4 çalar hediye edildi. Program konukların yarışmacılarla çekmiş olduğu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER