ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 14:18

Makam aracının yolculuğu uzun sürdü

Makam aracının yolculuğu uzun sürdü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan’ın çalınan makam aracı Ürdün’de bulundu. Makam aracı Suriye üzerinden Türkiye’ye getirildi


Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan’ın geçen ağustosta Ankara’da çalınan lüksmakam aracı bulundu. Polis, başkentte çalındıktan sonra İstanbul’a satılan buradan da yasadışı yollarla Ürdün’de bir diğer kişiye satılan aracı buldu. Makam aracı, Ürdün’den Suriye’ye daha sonra da Türkiye’ye getirildi. Lüks makam otomobili Asan’a bayramda polis tarafından teslim edildi.

Asan’ın makam otomobili, ağustos ayında şöförü tarafından camlarının değiştirilmesi için Şaşmaz’da bir servise bırakılmıştı. Audi marka makam otomobili servis önünden çalınmıştı.

POLİS İZ SÜRDÜ

Olayın ardından Ankara Emniyeti Oto Hırsızlık Büro Amirliği aracın bulunması için iz sürmeye başladı. Aracın oto servisindeki kameraları inceleyen polis, daha öncede oto hırsızlık suçundan kaydı bulunan 17 yaşındaki A.B. tarafından çalındığını tespit etti. Milliyet gazetesinin haberine göre, olayın ardından MOBESE vegüvenlik kameralarını incelemeye alan polis aracın görüntüsüne İstanbul gişelerinde ulaştı. Yapılan takip sonrası hırsızların makam otomobiliyle olaydan 3 saat sonra İstanbul gişelerinden kentte girdikleri belirlendi. Ankara polisi, İstanbul polisiyle eldeki görüntü ve fotoğrafları paylaştı.

ÖNCE HIRSIZ YAKALANDI

Polis, güvenlik kameralarından tespit ettiği A.B.’yi olayın ardından yakaladı. Emniyette ifadesine başvurulan A.B.’nin otomobili İstanbul’da sattığını söylediği öğrenildi. A.B.’nin otomobilin bakan yardımcısına ait olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi.

A.B.’nin ayrıca otomobili İstanbul’da bir kişiye 5 bin TL’ye sattığını söylediği kaydedildi. A.B.’nin ifadelerinden yola çıkan polis aracı satın alan kişiye ulaştı. Bu kişinin de 250 bin TL değerindeki otomobili 100 bin TL karşılığında 3. bir kişiye sattığı belirlendi.

Aracı satın alan bu kişinin de otomobili Ürdün’e gönderdiği tespit edildi. Otomobilin Ürdün’e plakası ve bazı özellikleri değiştirilerek yasadışı yollarla çıkarıldığı belirlendi. Polis bu tespitlerinin ardından otomobili Ürdün’den Türkiye’ye getirilmesi için gerekli girişimlerde bulundu.Otomobil yapılan işlemlerin ardından Kurban Bayramı tatili sırasında Türkiye’ye getirildi. Polis, otomobilde yaptığı incelemenin ardından otomobili Asan’a teslim etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER