ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:38

Makam aracına haciz gelen belediye başkanı motosikleti makam aracı yaptı

Makam aracına haciz gelen belediye başkanı motosikleti makam aracı yaptı


 Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi Belediye Başkanı Yaşar Sever, emekli olan işçileri tarafından makam aracına haciz konulması üzerine yaya kaldı. Başkan Sever, beldedeki işlerini halletmek için kendisine ait olan ATV tipi motosikleti makam aracı yaptı.

Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediyesi'nden 2008 yılında emekli olan ve tazminatı alamayan iki işçi belediyeyi mahkemeye vermiş, mahkeme, aldığı karar ile başkanın makam aracı başta olmak üzere belediyeye ait diğer 6 araca haciz koydurmuştu. Cuma günü şehir merkezine doktora gelen Belediye Başkanı Yaşar Sever, beldeye dönmek üzereyken polisler tarafından makam aracı bağlanmıştı.

Başkan Yaşar Sever, aracının bağlanmasının ardından beldeden şehir merkezine arkadaşlarının arabası ile gelirken, belde içinde işlerini halletmek için ilginç bir yöntem buldu. Kendisine ait olan ATV tipi motosikleti işlerini halletmek için kullanmaya başlayan Başkan Yaşar Sever, makam aracını geri almak için de başvuru yaptığını söyledi. Başkan Sever, şöyle dedi:

"Ben cuma günü diş doktoruna gelmiştim. Orada küçük bir operasyon geçirdim. Aracın başında iki polis vardı. Aracı çalıştırmaya kalktım. Bana araca el koyduklarını, icra olduğunu, anons edildiğini söylediler. Araca el koydular. Bunun sebebi de bizden daha önce emekli olan arkadaşlar var. Tazminatları ile ilgili olarak dava etmişler. Recep Odabaşı diye bir arkadaşın avukatı tarafından yapılan hesaplarında 80 bin lira alacağı olduğu görülüyor. Biz de aracımızı serbest bıraktırmak için gerekli mercilere baş vurduk."

"ŞU ANDA ARACIM YOK, ATV KULLANIYORUM"

Şu anda aracı olmadığını ve kendisine ait olan ATV tipi motosikleti belde içinde kullandığını kaydeden Sever, "Şu anda aracım yok. Belde içinde kendime ait olan ATV tipi motosikletle gidip geliyorum. Yaya kaldık yani." dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER