ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 13:12

Mahkumlara konser molası


Ferizli Cezaevi'ndeki kadın kuaför salonunun açılışına katılan sanatçılar Orhan Ölmez ve İbrahim Sadri, burada kadın mahkumlara konser verdi.
     Sakarya'nın Ferizli ilçesindeki ''L'' Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kadınlar için kuaför salonu açıldı. Açılışa katılan sanatçılar Sadri ve Ölmez, daha sonra cezaevi konferans salonunda mahkumlara, şiir ve müzik dinletisi sundu.
     Burada AA muhabirine açıklama yapan Sadri, radyo yayını dışında, topluma farklı şekilde katkı sağlamak için bu tür programlara katıldıklarını söyledi.
     Cezaevlerinin kendileri için önemli olduğunu dile getiren Sadri, ''Hem bizim dinleyicimiz olmaları hem de mahkumlara moral anlamında katkıda bulunmak için zaman zaman çeşitli sanatçı arkadaşlarımızla bu tür etkinlikler yapıyoruz'' dedi.
     Bu seneki etkinliğe Orhan Ölmez'inde hiçbir karşılık beklemeden katıldığını belirten Sadri, ''Sanatçılar olarak temel amacımız, cezaevindeki insanlarla birlikte olmak ve onlara bir gün bile olsa kendilerini iyi hissedecekleri mutlu bir gün sunabilmektir'' diye konuştu.
     Programa davet edildiklerinde çok istekli ve arzulu bir şekilde ''evet'' dediklerini anlatan Orhan Ölmez de cezaevindeki insanlara şarkı söylemenin, onlarla beraber olmanın, kendileri için farklı bir deneyim olduğunu kaydetti.
     Ölmez, ''Gerek medya, gerekse bizim işimizi yapan insanların asli görevlerinden birisi de hizmeti ayaklarına kadar sunabilmek. Manevi açıdan da sosyal sorumluluk projesi adı altında burada olmanın, çok verimli olduğunu söyleyebilirim'' şeklinde konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER