ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 12:30

Mahkeme kararını mezara yapıştırarak tebliğ etti


Denizli'de görülen ve temyiz edilen bir davada Yargıtayın verdiği kararın tebliğ edildiği taraflardan birinin öldüğünü öğrenen postacı, tebliğgatı geri göndermek yerine mezar taşına yapıştırdı.
Denizli'nin Çal ilçesindeki İsabey beldesinde temyiz edilen bir dava Yargıtaya gitti. Yargıtay 8. Ceza Dairesinin verdiği karar taraflara tebliğ edilmek üzere Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Başsavcılık da kararı, davanın taraflarına postaladı.
Davanın taraflarından Ramazan T'nin adresine ulaşan postacı, bu kişinin vefat ettiğini öğrenince mezarını buldu ve kararı mezar taşına yapıştırdı.
Posta memuru, tebliğ zarfına da "vefat" kelimesini Ege ağzıyla "mefat" şeklinde kullanarak, "Tebligat, muhatap mefat ettiğinden kabir taşına yapıştırılmıştır. Tebliğ edilmiştir" yazarak imzaladı.
Kararın tebliğ edildiğine ilişkin yazı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına ulaşınca burada günün konusu oldu.
Yakınlarının ise durumdan haberdar olmadığı anlaşıldı. Davanın konusunu bilmediklerini belirten Ramazan T'nin dayısı Halil Çelik, "Kararın mezar taşına yapıştırılması yerine ailesine verilmesini isterdim" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER