ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:28

Mahalleye şafak baskını, çocuklara oyuncak


İzmir’de narkotik ekiplerinin Özel Harekât desteğiyle düzenlendiği şafak operasyonunda 21 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda, çok sayıda uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi. Ekipler, mahalledeki çocuklara ise oyuncak ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmaların ardından sabah saatlerinde operasyon için düğmeye bastı. Kadifekale semtinde belirlenen adreslere, yaklaşık 950 polis memurunun katılımıyla eşzamanlı operasyon düzenlendi. Polis helikopterinin de kullanıldığı operasyonda 21 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda ise yüklü miktarda uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

İzmir'in çeşitli semtlerindeki eğlence mekanları ve sokakta uyuşturucu satanlara yönelik operasyon düzenlendiği sırada çocuklar da unutulmadı. Operasyona katılan polisler, çocuklarla yakından ilgilenerek kitap, kırtasiye malzemeleri ve oyuncak dağıttı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER