ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:52

Mahallenin elektriklenini kesip dükkanları soymuşlar

Mahallenin elektriklenini kesip dükkanları soymuşlar


Adana'da Kurtlar Vadisi'ndeki elektrik kesme sahnesinden etkilenen bir çete, mahallenin elektriğini kesip bir işyerinin duvarını balyozla kırarak kasadan 34 bin lira çaldı. Polis, aynı mahalleye yakın bir yerde elektrik kesintisi yaşanınca şüphelenip takibe aldığı kişileri ellerindeki balyozla yakaladı. Polisin, çete üyesi 23 yaşındaki Cumali Ö.'yü emniyet müdürlüğünün suçlulara yönelik başlattığı ‘İçimizden biri’ projesi kapsamında ziyaret edip topluma kazandırmak istediği ancak onun bu teklifi kabul etmediği ortaya çıktı.
İlk olay, merkez Seyhan ilçesi Kocavezir Mahallesinde yaşandı. İddialara göre, akşam saatlerinde mahallenin elektriğini kesip balyozla bir işyerinin duvarını kıran kişi veya kişiler anahtarı bulup kasayı açtı, 34 bin lirayı alıp kaçtı.

Olaydan 10 gün sonra bu kez merkez Seyhan ilçesi Hanedan Mahallesinde elektrik kesintisi yaşandı. Soygun yapılan yerin yanındaki mahallede kesinti olmasından şüphelenen polis, Elektrik Kurumu'nu aradı. Kesinti yapılmadığını öğrenince ise işyerlerinin bulunduğu yerleri aradı. Bu sırada bir işyerinin duvarında delik tespit edildi. Mahalleyi ablukaya alan polis, olayla ilgili oldukları iddiasıyla Cumali Ö., Bedir A. (33) ile Mehmet A.’yı gözaltına aldı. Şüpheliler, adli mercilere sevkleri sırasında kendilerine iftira atıldığını ileri sürdü.

POLİS ÇİKOLATA İLE EVİME GELDİ
Bu arada, yakalanan şüphelilerden Cumali Ö.'nün Adana Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü'nce sürdürülen ‘İçimizden biri’ projesine katılmayı kabul etmediği belirlendi. Polisin Cumali Ö.'nün evine çiçek ve çikolatayla gittiği ve kendisine "Bir polis arkadaş seninle ilgilenecek sorunları ona anlat, çözüm bulalım’ dediği bildirildi. Ancak Cumali Ö. bu teklifi kabul etmedi. Cumali Ö, adliyeye sevkedilirken "Polis evime geldi bana çikolata getirdi, ben çocuk muyum. Bir de bana iş vereceklerini söylediler." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER