ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:43

'Mahallede İftar Var' etkinlikleri devam ediyor


Ankara Mamak Belediyesi’nin mahallelerin ortak noktaları belirlenerek 20 ayrı mahallede gerçekleştirdiği 'Mahallede İftar Var' etkinlikleri devam ediyor.

    Belediye Başkanı Mesut Akgül yardımcılarıyla birlikte Ortaköy ve Gökçeyurt mahallelerinde gerçekleşen mahalle iftarlarıyla birlikte Karaşarlılar Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Vatandaşlarla birlikte orucunu açan Akgül, iftar sonrası da mahalleliyi dinledi. Ramazan ayını mütevazı sofralarda birlik ve beraberlik içinde idrak ettiklerini kaydeden Akgül, “Mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz iftar programlarında sofralar paylaşılırken, o sofralarda o yemekler değil muhabbet paylaşılıyor.” dedi.

    İftar buluşmalarında birbirini tanımayan insanların kaynaştığını belirten Akgül, “Birlik ve beraberlik sofraları Mamak’ta kuruluyor. Bu muhteşem tablo her daim devam etsin.” diye konuştu.

    KAYSERİLİLER GECESİ

    Teravih sonrası gerçekleştirilen açık hava etkinlikleri 'Kayserililer Gecesi' ile devam etti. Geceye Belediye Başkanı Mesut Akgül, Erciyes Kayserililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Esen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Kayserililer geceye TRT Ankara radyosu sanatçısı Binnur Duru ile başladı. Hem tasavvuf, hem Türk Sanat Müziği hem de Kayseri türkülerini seslendiren sanatçı büyük alkış aldı. Sanatçının ardından Ozan Ali Tuncer’in sahne aldığı gece davul zurna ekibinin gösterileriyle son buldu.

    Düzenlenen etkinliklerin hemşerileri buluşturmanın yanı sıra kültürlerin tanıtılmasına da öncülük ettiğini belirten Akgül, “Kayseri’den Çorum’a, Kars’tan Ardahan’a, Sinop’tan Mersin’e kadar biz birlikte Türkiye’yiz. Mamak’ta yaptığımız hizmetlerle Mamak’ın çehresini hep birlikte değiştiriyoruz. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini bu gecelerde gördük. Ramazan Bayramı’nda da bir olup diri olabilmeyi temenni ediyorum.” dedi.

    Dernek Başkanı Esen de, Akgül’e verdiği destekten dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER