ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:19

Mahalle sakinleri ilgisizlikten şikayetçi


 Elazığ'da Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin hazırlamış olduğu 'Devlet Millet El Ele Projesi’nin altıncı haftasında Karşıyaka Mahallesi’nin sorunları dinlendi.

Mahallede yapılan toplantıda konuşan vatandaşlar belediye başkanı ve milletvekillerine sitemde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bilal Çoban, “Bu hafta altıncı mahalle toplantımızı yapıyoruz. Sistem Çaydaçıra Mahallesi’nde başladı. Vatandaşlarımız kendilerini ifade etmeye çalıştılar. Birinci ağızdan ne problem varsa bunları dillendirdiler. Bunlar kayıtlar altına alındı. Bu vatandaşların sesi inşallah bir analiz şeklinde oluşturulacak ve İçişleri Bakanlığı'na gönderilecek." dedi.

Belediye ve milletvekillerinden şikayetçi olduklarını belirten Karşıyaka Mahalle sakinlerinden Ökkeş Özpolat, "Mahallelerimiz pislikten geçilmiyor, herhangi bir ilaçlama da yapılmıyor. İl geneli için gelen paradan, mahallelerimize hiçbir hizmet gelmiyor." iddiasında bulundu. Karşıyaka Mahalle sakinlerinden Ali Aktaş da "Mahallemizde üst geçit olmadığı için her yıl 3 veya 4 kaza oluyor. Sağlık ocağına giderken büyük tehlike altındayız." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER