ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 12:48

Mahalle sakinleri belediyenin iftarında buluşuyor

Mahalle sakinleri belediyenin iftarında buluşuyor


Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları iftarda buluşturuyor. Geçen yıl 60'tan fazla mahallede 150 bin kişiye iftar veren Büyükşehir Belediyesi, bu sene 100 mahallede 200 bin insana iftar ikramı yapmayı planlıyor.

Ramazan Ayı'nın Konya'da her yerden farklı, coşku dolu geçtiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye olarak düzenledikleri farklı etkinliklerle bu coşkuya ortak olmaya, katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Akyürek, Ramazan'ın yaz mevsimine denk gelişini de değerlendirip okul bahçesi, park ve meydan gibi açık alanlarda mahalle iftarları düzenlediklerini belirtti. Dört-beş yıldır yapılan ‘mahalle iftarları’ programına her yıl artan sayıda vatandaşın katıldığını anlatan Başkan Akyürek, "Bu sene de Ramazan ayında 'Mahalle İftarları' kapsamında 200 bin kişi ile aynı sofrada buluşmayı planlıyoruz. Vatandaşların yüzünün gülmesi, huzuru ve hayır duası bizim için herşeyden kıymetli." dedi.

Bazı günler birden fazla mahallede verilen iftar yemeklerine belediye yönetimindeki arkadaşlarıyla bizzat katılan ve davetlilere evsahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, "Bu yıl da Konya halkı ile iftarlarda bir araya geliyoruz. İftar alanlarında kurduğumuz şikayet ve istek masalarında belediye görevlilerimiz halkın sorunlarını dinleyip not alıyor. Ramazan boyunca 100'e yakın mahallede iftar programız olacak. Bu yıl hedefimiz şehir merkezinde 200 bin insanımızla birlikte iftar yapmak, planlarımızı ona göre yaptık." şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER