ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 18:29

Magandalardan biri yakalandı

Magandalardan biri yakalandı


Adana’da motosikletiyle giderken nereden geldiği belli olmayan kurşunla ölen emekli polis memurunun katil zanlıları belirlendi. 54 yaşındaki Lokman Özçimenoğlu'nun, ölümüne neden olanlardan Ali Can Uçar (34) yakalanırken, tetiği çektiği ifade edilen zanlı Hasan Küçükoğlu ise aranıyor.

Merkez Seyhan ilçesi Nuri Sabuncu Bulvarı'nda cumartesi gecesi, motosikletiyle evine dönen Lokman Özçimenoğlu, magandaların kurşunlarına hedef oldu. Koltuğunun altından giren mermi ile yaralanan Özçimenoğlu, ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Şehir magandalarını yakalamak için çalışma başlatan polis, bölgedeki 142 işyerinin güvenlik ve mobese kameralarının görüntülerini inceledi. Görgü tanıklarının verdiği bilgileri de birleştiren polis, şahısların kullandığı otomobilin markasını tespit etti. Şehirde bulunan aynı renk ve modeldeki 800 otomobili inceleyen ekipler, daha sonra araç sayısını 70'e düşürdü. Ruhsat bilgilerinden araç sahiplerinin kimlikleri ile sabıka kayıtları ve adres bilgilerini çıkartan ekipler, Lokman Özçimenoğlu'nun ölümüne neden olan şahısların kullandığı aracın 01 BR 906 plakalı otomobil olduğunu tespit etti.

Emekli polis memurunun ölümüne neden olan silahın bulunması için olay yerinde bulunan boş kovanları Kriminal Bölge Polis Laboratuvarı'na gönderen ekipler, suça karışmış silahların balistik incelemesi ile boş kovanlarınki karşılaştırılırken, zaman kazanmak için de ilk kez uygulanan bir yönteme başvurdu. Ruhsatlı tabancaları da incelemeyi planlayan polis, vatandaşlara Emniyet Müdürlüğü adına mesaj gönderilerek, 'silahınızı getirin' çağrısında bulundu.

Bütün bu çalışmaların ardından tespit edilen zanlının merkez Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi'ndeki evine operasyon düzenleyen Cinayet Bürosu ekipleri, Ali Can Uçar'ı yakaladı. Poliste 2 suç kaydı bulunan Uçar, ifadesinde, silahı arkadaşı Hasan Küçükoğlu'nun kullandığını itiraf etti. Uçar, "Olay günü bir şişe viski içtik. Daha sonra şehir merkezinde turlarken, Hasan silahını çıkartıp camdan dışarıya 7–8 el ateş açtı. Otomobili ben kullanıyordum. Olayı da ertesi gün öğrendim." diye konuştu.

Polis emniyetteki işlemleri biten Ali Can Uçar'ı adliyeye sevk ederken, 70 ayrı suç kaydı bulunan Hasan Küçükoğlu’nu yakalamak için çalışma başlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER