ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2014 Salı 14:27

Maden işçilerinin hatırasına 365 adet gül

Maden işçilerinin hatırasına 365 adet gül

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemi 365 adet gül dikeceklerini söyledi.


Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir yayınladığı bildiride, Soma’da yaşanan maden faciasında ölen işçilerin hatırasına 365 adet gül dikeceklerini söyledi.

Soma’da yaşanan korkunç faciada kaybedilen 301 can için Soma’ya 365 adet gül dikeceklerini kaydeden Aydemir, "301 cana 365 gülün bizce anlamı, bu canları tüm yıl boyunca unutmamak ve bundan sonra böyle acılar yaşamamak. Biz çiçekçiyiz. Teknik konularda ne olmuş, nasıl olmuşun araştırılması ile ilgili konular bakanlık ve kurumlara aittir. Çiçekçiler olarak bizlerin tek dileği insanımızın daha duyarlı olması, yetkililerin tüm tedbirleri önceden alarak, bundan sonra ülkemizde böyle acıların yaşanmamasıdır. Soma’da kaybettiğimiz canlar bizim canlarımız. Hakk'ın rahmetine kavuşan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, tüm ülkemize sabır ve dayanma gücü, yaralı olan kardeşlerimiz için de acil şifalar diliyoruz. Ankara Çiçekçiler Odası Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulumuzla birlikte Soma’ya gidip 301 gülü kaybettiğimiz işçilerimizin mezarlarına, diğer 64 gülü ise Soma merkeze, Türkiye bu canları unutmasın diye dikeceğiz." dedi.

Çiçekçiler olarak Türkiye’nin neresinde olursa olsun her türlü faciada canı yanan, o acıyı paylaşan ve paylaşmaya hazır olan insanlar olduklarını ifade eden Aydemir, "Soma’daki faciadan sonra telefonlarımız susmadı. Üyelerimizin bize; 'Başkan, Soma’ya ne gibi faydamız olabilir, bizler ne yapabiliriz' gibi yönlendirmeleri oldu. Çiçekçilerin bu tür facia, doğal afet gibi olaylarda her zaman duyarlılığı olmuştur. Bu vesile ile tüm çiçekçi arkadaşlarıma ve üyelerimize bir kez daha bu duyarlı davranışlarından dolayı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum." sözleriyle açıklamasını tamamladı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER