ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 20:59

MAÇED'in 5'nci el işi ve gıda kermesi açıldı

MAÇEDin 5nci el işi ve gıda kermesi açıldı


Antalya'nın Manavgat ilçesinde Manavgat Çevre ve Diyalog Derneği'nin (MAÇED) maddi sıkıntı çeken öğrencilere burs vermek için yapılan 5. Gıda ve El İşi Kermesi dualarla açıldı.

Manavgat 100. Yıl Stadyumu yanında kurulan kermesin açılışını Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MAÇED Başkanı Hatice Canan, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Girişimci İşadamları Derneği (MAGİAD) Başkanı Hasan Tüter ve dernek üyeleri yaptı. Kurdela kesimi sonrası Manavgat Müftü Vekili Osman Öztürk, kermesin hayırlara vesile olması için dua etti.

Kaymakam Bulgurlu, yaptığı konuşmada, çevrenin insanoğlu yaratılmadan önce yaratıldığı için çevrenin korunmasına herkesin özen göstermesi gerektiğini söyledi. MAÇED'in çevrenin korunması ve yeşillendirme çalışmalarında turizm şehrinde önemli bir boşluğu doldurduğunu belirten Bulgurlu, doğanın korunmasının da eğitimden geçtiğini söyledi.

MAÇED Başkanı Hatice Canan ise kermesin 8 gün süreceğini ve her gün farklı etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Kermesten elde edilecek olan gelirle maddi imkanı kısıtlı öğrencilere burs verileceğini belirten Canan, kermeste Manavgatlı hanımların özel olarak hazırladığı el işlerinin bulunduğu Kutlu Doğum sergisinin yer alacağını kaydetti.

Kermesin açılışında Manavgat Halk Eğitim Merkezi(HEM) Mehteran Takımı konser verdi. Kermes koçunu açık arttırmada 20 bin liraya iş adamı Hüseyin Tepe ile MAGİAD Başkanı Ahmet Boztaş birlikte satın aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER