ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 13:50

Macaristan'da ''Milli İradeye Destek ve Saygı" Buluşması


Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de, Türkiye'de son günlerde yaşanan olaylara ilişkin Türk ve Macar iş adamlarının katılımıyla "Milli İradeye Destek ve Saygı" buluşması düzenleneceği bildirildi.
Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu, aynı zamanda Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, demokrasilerde hükümetlerin millet eliyle iş başına getirilip, millet eliyle görevden alındıklarını belirtti.
Türkiye'de son günlerde yaşanan olayları değerlendiren Şahbaz, "Dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir ülkenin toplum mühendisliği yapılarak içeriden veya dışarıdan komplolara maruz kalmasını tasvip etmiyoruz. Diklenmeden dik duran, Türkiye'nin itibarını yükselten liderine, başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve milletin iradesine bizler de Macaristan'dan destek olmak istiyoruz" diye konuştu.
Şahbaz, 7 Ocak'ta Türk dostu Macarların ve iş adamlarının da katılımıyla Budapeşte Hösek Tere'de (Kahramanlar Meydanı) milli iradeye destek ve saygı için bir araya geleceklerini, yapacakları basın açıklamasının ardından konvoyla şehir turu atacaklarını kaydetti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER