ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:41

Macar Büyükelçisi, Kayseri'de

Macar Büyükelçisi, Kayseride


Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Kayseri ile Macaristan'ın Miskolc şehri arasında kurulacak Kardeş Şehir ilişkilerini görüştü.

    Ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ evsahipliği yaptı. Ziyarette kendilerini kabul ettiği için Başkan Vekili Altuntuğ'a teşekkür eden Büyükelçi Hovari, Kayseri'ye ikinci kez geldiğini belirterek "Bu ziyaretim sayesinde şehrinizi daha yakından tanıma fırsatı buldum ve anladım ki Kayseri, tarih boyunca hep önemli bir merkez olmuş, harika bir şehir." dedi.

    Kayseri ile Macaristan'ın üçüncü büyük şehri olan Miskolc arasında kurulacak 'Kardeş Şehir' ilişkilerine de değinen Büyükelçi Hovari, Kayseri'den bir heyeti incelemelerde bulunmak üzere Macaristan'a davet etti.

    Başkan Vekili Serdar Altuntuğ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuklarına Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin önemli projelerinden biri olan Kültür Yolu hakkında bilgiler aktardı.

    Ziyaretin sonunda Başkan Vekili Altuntuğ, Büyükelçi Hovari'ye günün anısına Osmanlı motifleriyle süslenmiş tabak ve Kayseri Tanıtım Kitabı, konuk büyükelçi ise Altuntuğ'a plaket, kitap ve çeşitli hediyeler takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER