ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 12:14

Maça 10 bıçakla gelmiş


İstanbul polisinin hafta sonu oynanan Fenerbahçe - Eskişehirspor maçı öncesi yaptığı uygulamalarda bir kişinin üzerinden 10 adet özel yapım sallama tabir edilen bıçak çıktı. Polisteki ifadesinde bıçakları kendisini korumak için taşıdığını belirten şüpheliye, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince işlem yapıldı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’ndaki Fenerbahçe-Eskişehirspor maçı öncesi Harem Otogarı’nda taraftarlar üzerinde uygulama yapan Güven Timleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler, durumundan şüphelendikleri bir kişiyi durdurup arama yaptı. Bu kişinin üzerinde ve elindeki karton çantasında yapılan aramada, gazete kağıdına sarılı halde 10 adet sallama olarak tabir edilen özel yapım bıçak ele geçirildi. İsminin R.Ş.Ç. olduğu öğrenilen şüpheli, maçta olaylar çıkacağı yönünde söylentiler nedeniyle bıçakları kendisini ve arkadaşlarını korumak için yaptırdığını söyledi. R.Ş.Ç., sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne getirildi.

Buradaki ifadesinde de bıçakları maçta çıkacak olaylar nedeniyle kendisini ve arkadaşlarını korumak için yaptırdığını söyleyen R. Ş. Ç. hakkında Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince işlem yapılan şüpheli, adliyeye sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER