ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 16:44

Maaşlarını alamayan işçiler vince çıktı


Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki kültür merkezi inşaatında çalışan iki işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle vince çıkarak, durumu protesto etti.

Darıca Belediyesi'nin yaptırdığı kültür merkezi inşaatında çalıştığı sırada müteahhit firmadan parasını alamadığını iddia eden Mustafa Akış ve Ebubekir Korkut isimli işçiler, kültür merkezi inşaatı içindeki vince çıktı. Olay yerine gelen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından ikna edilen işçiler, polisler tarafından çıktıkları vinçten aşağı indirildi. İşçiler, maaşlarını alamadıkları için bu yola başvurduklarını söyledi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, işçilerin mağduriyetinin kendilerini de üzdüğünü ifade etti. Karabacak, "Müteahhit firmanın iflas etmesi bizi de siyasi olarak mağdur etmiştir. Şubat ayı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediğimiz inşaatımız mayıs ayında bitecek. Yerel seçim öncesi sadece çalışan işçiler değil siyasi olarak biz de mağdur olduk. Şahsım adına, arkadaşlarım adına bu işin takipçisi olacağız. İşçi kardeşlerimizin alacaklarını tespit edeceğiz. İşçi arkadaşlara hukuki olarak ödeme yapma durumumuz varsa yaparız." açıklamasında bulundu.

Kültür merkezi inşaatının yüzde 70'inin bittiğini ifade eden Karabacak, bir hafta içinde tekrar ihaleye çıkacaklarını belirterek, "İnşaat çalışmamızın devam etmesini ve mağdur olan işçi arkadaşların da yarım bıraktıkları işe geri dönmelerini istiyorum. Elimde ne yetki, güç varsa mağduriyetin giderilmesi için seferber olacağım." diye belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER