ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:12

M-16'lı hırsızlık şebekesine şafak baskını


İzmir'de M-16'lı ve 'Bomba Atar'lı hırsızlık şebekesine şafak operasyonu düzenlendi. Baskınlarda 19 kişi gözaltına alınırken bomba atarlar ele geçirildi.

Polis, İzmir başta olmak üzere Aliağa ilçesi, Aydın ve Kuşadası ilçesinde faaliyet gösteren hırsızlık şebekesine yönelik 7 aydır sürdürdüğü fiziki ve teknik takibin ardından sabaha doğru harekete geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 34 ayrı adrese, Özel Harekat polisleri desteğinde baskın düzenledi. 600 polisin katıldığı operasyonda hırsızlık şebekesi lideri olduğu ileri sürülen B.C. (23) olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı.

Şebeke elemanlarından V.Ç., A.D., G.K. ve A.H. isimli 4 zanlı daha önce karıştıkları hırsızlık olayından yakalanarak tutuklandı. Operasyonda, M-16 tüfeğin haricinde roket, fişekleri, iki av tüfeği, 100 gram esrar, 60 kök Hint keneviri, bilgisayar, ziynet eşyaları, kol saati, sigara, pos cihazı gibi çok sayıda çalıntı eşya ele geçirildi. Tüfeklerin fişeklerinin, zanlılar tarafından içi oyulan bir kitapta saklandığı ortaya çıktı.

Şebekenin elebaşı olan B.C.'nin, gözaltındaki sevgilisi F.A.'nın Buca ilçesindeki evinde yakalandığı öğrenildi. Şebeke lideri B.C.'nin 12 suç kaydı bulunduğu ve 8 yıl hapis cezasıyla arandığı belirtildi. 69 adet malzeme ele geçirilirken toplam değerinin 150 bin TL olduğu bildirildi. Zanlıların gözaltındaki sorguları sürerken, 53 ayrı suça karıştıkları tespit edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER