ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 14:30

LYS'de felsefe soruları zor mu?

LYSde felsefe soruları zor mu?

Türkiye genelinde yapılan LYS'de ter döken öğrenciler, felsefe sorularının zorluğundan yakındı.


Bursa'da çocuklarıyla erken saatlerde sınav merkezlerinin yolunu tutan aileler, onlar çıkana kadar sıcak demeden bahçede bekledi. Sınav bitiminde çocuklarını sarılarak karşıladılar.

Bursa’da sınav merkezlerinde oluşturulan arama noktalarında öğrenciler didik didik aranırken içeriye sokulmasına izin verilmeyen özellikle cep telefonu gibi eşyalar emanete alındı. Sınava sonucunda okullardan çıkan öğrenciler, özellikle felsefenin zorluğundan yakındı. Bazı öğrenciler soruların kolay olduğunu belirtirken çoğunluğu, felsefe başta olmak üzere sosyal dersler sorularının zor olduğunu söyledi.

Öğrencilerden Berkay Yamanlı, sorular çok zor olmadığı için erken çıktığını belirterek, “Sınavı biraz hızlı yaptım. Zaten psikoloji falan çok bilmiyordum, sınavı erken bitirdim.” dedi. Selinay Meral ise felsefede zorlandığını belirterek, “Ben özellikle felsefede zorlandım. Felsefe çok zordu, biraz da coğrafya sıkıntılıydı.” şeklinde konuştu. Ebru Ilgar da sınavı beklediğinden daha kolay bulduğunu belirterek, “Zorlandığım ders felsefe. Felsefedeki paragraflar beni çok zorladı. Hepsini yapamadım, 98 sorudan 77’sini yaptım.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER