ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 16:28

LYS’de başarıya otomobil


Üniversiteye giriş için LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) maratonunda sınavlara girecek olan öğrencilere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yayınladığı bir mesajla başarılar diledi. Çalışmanın önemine değindiği mesajında Başkan Karaosmanoğlu, lise dönemindeki dört yıllık çalışmalarının karşılığını alacak olan öğrencilerin başarıları için ailelerinin özveriyle çalıştığını hatırlattı.

Öğrencilerin gelecekleri açısından bu sınavın önemli bir kavşak olduğunu vurguladığı mesajında Başkan Karaosmanoğlu, “İlk sınavda başarı gösteren gençlerimizin bu sınavda da başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak sınav günlerinde rahat etmeleri için bir dizi tedbir aldıklarını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu Kocaelili hemşehrilerinden de, sınav günleri öğrencileri rahatsız edecek davranışlardan ve gereksiz gürültüden kaçınmaları çağrısında bulundu. Mesajında öğrencilere de seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Aileleriniz, sevdikleriniz sizden büyük başarılar bekliyor. Sizler de başarmak, istediğiniz okulu kazanmak için yıl boyunca çalıştınız, didindiniz. Artık bundan sonra; hiç heyecana kapılmadan, önünüze gelecek olan soruları cevaplamak kalıyor. Sizlerin bu sınavlarda başarılı olacağınıza inanıyorum. Sizlerin başarısı bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE SIFIR KM OTOMOBİL

Başkan Karaosmanoğlu, mesajında üniversite sınavında ilk yüze girerek bir lisans programına kaydını yaptıran Kocaelili öğrencilere verdiği otomobil sözünü de hatırlatarak; “Geçen senelerdeki ağabey ve ablalarınız gibi sizlere de vereceğimiz sıfır kilometre son model otomobilleriniz hazır. Yeter ki başarınızı gösterin. Başarı sizden, ödül bizden!” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER