ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 13:55

LYS şampiyonundan Gülsar’a ziyaret

LYS şampiyonundan Gülsara ziyaret


Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye ikinciliğini elde eden Ali Osman Sönmez Fen Lisesi öğrencisi Burak Duymaz’ı kabul etti. Gülsar’ın makamında gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Özer Aktepe de hazır bulundu.

LYS de önemli başarıya imza atan Burak Duymaz’ı tebrik eden Atilla Gülsar, “Dersin derste öğrenilmesi gerektiğine inanıyorum. Başarılı olmak için planlı ve programlı çalışmak gerekiyor. Öğrencimizin yetiştirilmesinde katkı sağlayan öğretmenlerini ve ailesini kutluyorum.” dedi.

Üniversiteyle ilgili kararını henüz vermediğini bildiren Burak Duymaz da, “Tıp eğitimi almak istiyorum. Bu alanda ülkeme yararlı bir birey olarak hizmet etmeyi arzu ediyorum.” şeklinde konuştu.

En çok sevdiği derslerin fizik ve matematik olduğunu söyleyen Burak Duymaz, derslerine planlı çalıştığını, 2 kez fizik olimpiyatlarına, bir kez de TUBİTAK proje yarışmasına katıldığını hatırlattı.

    LYS de başarılı olan Burak Duymaz’ya anılarını yazdığı kitabını ve kalem hediye eden Atilla Gülsar, öğrenciye de anılarını yazmasını tavsiye etti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER