ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 11:50

Lübnan ordusu bomba yüklü aracı havaya uçurdu


Lübnan ordusu, Suriye-Lübnan sınırında bomba yüklü bir aracı havaya uçurarak etkisiz hale getirdi.
Güvenlik birimlerinin AA'ya yaptığı açıklamaya göre, Lübnan-Suriye sınırı yakınlarındaki bomba yüklü olduğundan şüphelenilen bir aracın durumu kesinleşince Lübnan ordusu tarafından B-7 adlı roketle havaya uçuruldu.
Görgü şahitleri, Bekaa bölgesindeki Ras Baalbek ve Fakeha köyleri arasındaki kırsal alanda terkedilmiş şekilde bulunan aracın sürücüsünün motorsikletli bir kişi ile olay yerinden uzaklaştığını belirtti.
Güvenlik güçleri tarafından imha edilen aracın, dün Hermel'de bomba yüklü bir araçla gerçekleştirilen ve 2'si Hizbullah militanı 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının gerçekleştiği noktaya yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta olduğu ifade edildi.
Lübnan'nın kuzeydoğusundaki "Hizbullah'ın kalelerinden" kabul edilen Hermel bölgesinin en-Nebi Osman beldesinde, dün bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlenmiş, saldırıda 2'si Hizbullah militanı 4 kişi ölmüş, 4 kişi de yaralanmıştı.
Saldırıyı üstlenen Nusra cephesinin resmi Twitter hesabında, "Bu saldırı, İran Partisi'nin Yebrud bölgesini gasbetmesinden dolayı övünmesine ve böbürlenmesine verilen hızlı bir cevaptır" ifadesine yer verilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER