ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 21:43

Lösemi hastası Emine için kermes düzenlendi


Diyarbakırlı lösemi hastası Emine Alkan için eğitim gördüğü okulda kermes düzenlendi.

İzmir'de lösemi tedavisi gören Bağlar ilçesindeki Birlik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Alkan'ın sınıf arkadaşları ve öğretmenleri, genç kıza moral vermek ve maddi destek sağlamak için okulda kermes düzenledi.

Arkadaşlarının evde hazırladığı yemeklerin getirildiği kermeste ayrıca bazı öğrenciler sac ekmeği pişirerek ziyaretçilere servis etti. Kermese öğrenci, öğretmen ve çevre okullardan yoğun katılım olduğu dikkati çekti.

Birlik Lisesi Müdürü Metin Abakay, yaptığı açıklamada, kermese beklediklerinin çok üstünde ilgi olduğunu belirtti. Bu manzaradan çok mutlu olduklarını ifade eden Abakay, ''Birçok kamu kurum ve kuruluşundan, öğrenci velilerinden, çevre okul öğretmen ve öğrencilerinden, okul müdürleri ve esnaftan yoğun katılım oldu. Bu kadar yoğunluk beklemiyorduk, her kesimin ilgi göstermesine çok sevindik'' dedi.

Kermesin amacına ulaştığına inandıklarını vurgulayan Abakay, şöyle dedi:

''Bu kermesimizin amacı, olumsuz bir durum karşısında birleşerek bir farkındalık yaratmaktır. Kaybolan değerlere sahip çıkıp yaşatmak ve bu amaçla Emine için birleşmek, birlik olmaktır. Bu kermesle Emine'ye öncelikle manevi destek olmaktır ve moralini yükseltmektir. Ayrıca az bir şey de olsa maddi destek sağlamak. Moral olsun diye yapılan kermesin fotoğraf ve videosunu birleştirerek Emine'ye yollayacağız. Burada hiç bir yemeğimiz çöpe gitmeyecek, kalan yemeklerin ücretlerini biz öğretmen arkadaşlar ödeyeceğiz ve o yemekleri maddi durumu düşük olan öğrencilerimize vereceğiz. Toplanan bu paralar da Emine'nin ailesine ulaştırılmak üzere ailesinin hesabına yatırılacak.''
    
''Hastalığı yeneceğini biliyoruz ve ona inanıyoruz''

    
Emine Alkan'nın sıra arkadaşı Zelal Demir de, arkadaşı Emine ile konuştuklarında morale ihtiyacı olduğunu söylediğini aktardı.

Bu nedenle tüm arkadaşlarıyla seferber olduklarını anlatan Demir, ''Bir defter alarak masasına bıraktık. Herkes ona olan duygu ve dileklerini bu deftere yazıyor. Emine bunları okudukça morali yerine gelecektir, buna inanıyorum. Ayrıca onun çok güçlü olduğunu biliyoruz, bu hastalığı yeneceğini biliyor ve ona inanıyoruz.''
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER