ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:04

Lojistik merkezler için çalışmalar haziran sonunda

Lojistik merkezler için çalışmalar haziran sonunda


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, lojistik merkezler için haziran sonunda çalışmaların başlamasını temenni ettiğini söyledi.

Müsteşar Soluk, Kars Valisi Eyüp Tepe ile bir araya geldiği görüşmede, Kars’ta lojistik merkezlerin inşaatının başlamamasına açıklık getirdi. Lojistik merkezlerin kurulacağı 4 ilde de herhangi bir çalışmanın başlatılmadığını, buna kendi memleketi Sivas’ın da dahil olduğunu belirtti. Kars’ın lojistik merkezler arasında en büyük aktarma merkezi olacağına değinen Müsteşar Soluk, bu merkezin kurulacağı alanın 300 dönüm veya 500 dönüm olmasıyla ilgili Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünce etütler yapıldığını açıkladı. Şu anda Kars’ta tarımsal ve hayvansal gıdalarda sevk edilen yükün 250 bin ton civarında olduğu gerçeğinden hareketle mevcut yükleme merkezinin de şehir merkezinde olması nedeniyle bunun kesinlikle değişik bir alana naklinin gerçekleşeceğini kaydeden Soluk, haziran sonlarına doğru Demiryolları'nın Vali Tepe’nin kapısını çalacağını ve hazine yeri isteyeceğini, yoksa kamulaştırma yapılacağını söyledi.

"PATATES TARLASINI DÜZELTECEĞİZ"

Müsteşar Habib Soluk, Kars İsmail Aytemiz Caddesi'nin patates tarlasına dönen yüzeyi için ise çalışma başlattıklarını ifade ederek, “Bizim Anadolu ve Sivas deyimiyle patates tarlasına dönen İsmail Aytemiz Caddesi'ni Kars’a yakışır hale getireceğiz.” dedi.

Aytemiz Caddesi'nde şu aşamaya kadar suların deprezesinin yapıldığını ve bu çalışmanın bittiğini zannettiği, ama bitmediğini gördüğünü aktaran Soluk, bu caddenin bitirilmesi için olaya el koyduğunu ifade ederek, “Belediye Başkanı sağ olsun, oldukça geniş bir alanı arkadaşlarımıza teslim etmiş.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER